Sukces malborskich gimnazjalistów z Zespołu Szkół Nr 1

16 czerwca uczniowie Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 1 w Malborku: Karolina Dąbrowska, Michalina Statkiewicz, Ewelina Kujawa i Damian Górski wraz z dyrektor Bożeną Zalewską i Krzysztofem Keńskim, nauczycielem języka angielskiego odebrali główną nagrodę w I edycji ogólnopolskiego konkursu językowego "What's really up?". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Scenie Starej Prochowni w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu książki elektronicznej w programie IBM Reading Companion, wspomagającej umiejętność czytania w języku angielskim oraz poruszającej kwestie ważne dla współczesnego nastolatka. Spośród nadesłanych z całej Polski blisko 70 prac kapituła konkursu wybrała książkę naszych malborskich uczniów zatytułowaną 'Klaudia Signs Out'. Bohaterką tego opowiadania jest nastoletnia Klaudia, która pewnego dnia postawia raz na zawsze wylogować się z Facebooka, zabić swoje wirtualne ja i zacząć życie w realnym świecie.
Tematyka, poziom językowy oraz fantastyczce ilustracje przygotowane przez Karolinę Dąbrowską to czynniki, które zadecydowały o wyróżnieniu tej pracy przez jury. Swój werdykt jury uzasadnia słowami: "Pragniemy podkreślić, iż jesteśmy pod wielkim wrażeniem trudu, jaki włożyliście Państwo w tworzenie książki. Państwa książka zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich prac złożonych w konkursie. Reprezentuje wysoki poziom językowy, bardzo ciekawą tematykę oraz formę, jest również doskonale dopracowana pod względem graficznym".
Praca nad tą książką była świetną okazją do kreatywnej pracy z językiem angielskim - mówi Krzysztof Keński, koordynator projektu, w ramach którego powstała nagrodzona praca. - Jestem bardzo dumny z moich uczniów i cieszę się, że dzięki finansowemu wsparciu szkoły i Rady Rodziców mogli oni pojechać do Warszawy i osobiście odebrać nagrody. Chciałbym także podkreślić, że treść 'Klaudia Signs Out' zostanie nagrana przez native speakera, a stworzony przez nas e-book będzie używany przez czytelników na całym świecie. To duże wyróżnienie, które dodaje energii do dalszego działania - dodaje z uśmiechem anglista.
Konkurs "What's really up?" zorganizowany został przez IBM Polska Sp. z o.o., redakcję czasopisma "Języki obce w szkole", Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, British Council Polska i wydawnictwo Macmillan Polska Sp z o.o.

Więcej informacji na: http://www.jows.pl/node/659